Mimosa

2019

Daniel i Karolina spędzili wiele miesięcy szukając idealnego mieszkania dla swojej rodziny. Wybrane przez parę 80-metrowe mieszkanie na pierwszym piętrze, wyróżniające się całkowicie przeszkloną ścianą wychodzącą się na przestronny taras, zachwyciło ich od pierwszego wejrzenia – przestronna, nowoczesna przestrzeń otaczała od wejścia zielenią sąsiedztwa i otulała ciszą. Pozostała kwestia zadbania o wnętrze – do współpracy para zaprosiła Annę @stellarstudio_pl, zachęcona jej obszernym portfolio wielobarwnych realizacji. Uwielbienie do odważnych rozwiązań w designie przywieźli z regularnie odwiedzanej przez oboje Hiszpanii.

Projektantce ze @stellarstudio_pl udzielił się zachwyt nad jakością rozwiązań w budynku. Nie obyło się jednak bez licznych projektowych wyzwań – wyróżniające apartament przeszklenia wymuszały dość nietypowy układ funkcjonalny o przechodniej części dziennej, a sypialnia, łazienka i dodatkowy pokój stanowiły solidne wyzwanie z uwagi na mnogość funkcji, jakie musiały pomieścić.

Centrum życia rodzinnego i towarzyskiego to przytulny salon z jadalnią – grający pierwsze skrzypce podczas organizowanych przez parę wieczorów gier, połączonych z odsłuchami muzyki z bogatej kolekcji gromadzonej przez Właściciela. Akustyka pomieszczenia została zaaranżowana nieprzypadkowo, dzięki zastosowaniu funkcjonalnej akustycznej boazerii zaprojektowanej specjalnie, aby poprawić parametry tej przestrzeni. Sprzęt RTV mieści się w specjalnie zaprojektowanej komodzie zwieńczonej kamiennym blatem i posiadającej ażurowe drzwiczki wypełnione tkaniną. W salonie miejsce znalazła też obszerna biblioteka do eksponowania rodzinnych zbiorów i pamiątek z podróży.

Od samego początku Właściciele zaznaczyli, że wnętrza mają komponować się z konkretnymi dziełami sztuki będącymi w ich kolekcji. ,,Zapach wieczoru dla Caravaggio” Joanny Sierko-Filipowskiej jest centralnym punktem aranżacji w części dziennej (dodatkowo, za obrazem ukryty jest barek). Z kolei kolorystyka przytulnej sypialni została dostosowana do obrazu autorstwa Dominika Jasińskiego, który był prezentem ślubnym Klientów.

wróć do projektów prywatnych >