Serpens

2019

Mieszkanie ulokowane w niemal w samym centrum Krakowa przy ulicy Rakowickiej to przytulna przystań dla kogoś, kto bywa w domu od czasu do czasu, pomiędzy podróżami.
Początkowo wizja @stellarstudio_pl nie przypadła inwestorowi do gustu – nalegał, żeby mieszkanie było utrzymane w stonowanej palecie czerni i bieli i maksymalnie proste w wyrazie. Projektantka próbowała przekonać go do odrobiny koloru, tym bardziej że znakiem rozpoznawczym jej pracowni są wnętrza pełne barw i wzorów. Mimo tego, uległa prośbom Inwestora i kuchnię oraz salon ubrała w minimalistyczną czerń i biel. Brak zdecydowanych kolorów przełamała ciekawymi fakturami i strukturami materiałów użytych przy wykończeniu wnętrz.

Opublikowano w „Elle Decoration”

Efektu dopełniły piękne lampy i odpowiednio dobrane, proste, choć nieszablonowe dodatki. Białym ścianom salonu dodały życia niezwykłe grafiki z pracowni zaprzyjaźnionego ze @stellarstudio_pl artysty i doktora Wydziału Grafiki krakowskiej ASP, Bartłomieja Chwilczyńskiego. Na szczęście i ku wielkiej radości Anny przeszedł pomysł na zieloną sypialnię. „Ta koncepcja zrobiła prawdziwą furorę wśród moich znajomych i rodziny. Zrobiła pozytywne wrażenie na każdym, komu pokazywałem wizualizacje – śmieje się inwestor. – Nie mogłem więc nie ulec i nie zgodzić się na zieloną wersję”. Z efektu, jaki udało się osiągnąć, mimo wcześniejszych obaw zadowoleni są zarówno inwestor, jak i projektantka. Wygląda na to, że siłą tego projektu była siła kompromisu prowadzącego do porozumienia.